ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Jakub Petráš (Džejpí) Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2006
Lokace: Praha
máš to tu fakt hezký Happy
SHÁNÍM CHCÍPLÝ PLAZY KE ZPRACOVÁNÍ KŮŽE
... TOMASRUCKER.com ... KOVANYNUZ.cz ...
Posláno:
Začátečník
Připojený: 6/24/2016
Lokace: Slovakia
Jakub super práca,čepele krásne.Teším sa až budú komplet dokončené.
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/31/2011
Lokace: Skalica
komanc napsal:
Jakub super práca,čepele krásne.Teším sa až budú komplet dokončené.

Vďaka, no čepele ja už dokončovať nebudem, ich príbeh u mňa skončil.

A vám páni tiež ďakujem za vaše slová. A otsarovi naviac za objasnenie, ja som si to včera nechal prejsť hlavou a dospel som k rovnakému názoru.

Takže ak by mal nejaký ľavák záujem, tak tá jakutstka čepeľ je voľná.
"Na ceste za obrodou remesla a prirodzenej hudby."
Posláno:

Pokročilý
Odvtedy, čo som u Romána a Ondru videl nožíky s rúčkou z brezovej kôry, vedel som, že také niečo tiež musím vyrobiť. Cez zimu som nazberal kôru z porezaných konárov brezy zo Sudoměřic a sušil.
No a pred nedávnom som vykul z pilníka čepeľ, o ktorej som vedel, že tá je ta pravá, Inšpirovaný jarným čítaním knihy o zbojníckej dcérke Ronji som sa pustil do roboty. A tu je výsledok! Možno práve takto vyzeral nožík Birka Borkassona, čo im tak verne slúžil pri ich pobyte v Medvedej jaskyni, ktovie.

Bude k videniu v Prahe a je voľný!

Dzejpi vložil tyto přílohy:
birkovnoz1.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 4/17/2013
Lokace: SR
Nože s príbehom, to je Vaša doména. Takže Applause .
Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/9/2009
Lokace: ostrava
Jakub,máš to pěkné a jsem zvědavý na Jakuta.Do Prahy nejedu,ale v Bratislavě by jsme se mohli potkat,tam se chystám.Ok
Cokoli děláš, s rozumem čiň a na konec mysli.
Posláno:

Pokročilý
Limak napsal:
Jakub,máš to pěkné a jsem zvědavý na Jakuta.Do Prahy nejedu,ale v Bratislavě by jsme se mohli potkat,tam se chystám.Ok

Kamile díky! Ak sa nemýlim, tak výstave v Bratislave sa koná zajtra a tam nebudem, takže je mi lúto, snáď sa uvidíme na Buchlove alebo na pražskej v decembri.

Na tento brezový som ušil aj škandinávsky futrál s drevenou vložkou, ale zabudol som ho vyfotiť a na pražskej sa predal.

Mám tu jeden staro-nový. Veľmi podobný nôž som robil minulý rok koncom leta a nechal som sa nahovoriť, aby som stvoril bračeka, no nie je to dvojča. Na čepeli je sendvič s jadrom z 19312 a na bokoch listová pružina. Záštita z patinovaného bronzu a rúčka z nádoru honduraského palisandru od Václava Špičáka a jelenieho parohu. Celková dĺžka je 25 cm a čoskoro pribudne futrál.

kopalkova1.png.jpg
kopalkova2.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 6/9/2009
Lokace: ostrava
Ahoj,tak teda někdy jindy.Nožík krásný a to patinování bronzu ji jde perfektně,líbí moc.Ok
Cokoli děláš, s rozumem čiň a na konec mysli.
Posláno:

Pokročilý
Díky Kamile!

Dnes prichádzam s dokončeným zatvárakom, veľmi podobný som robil pred rokom a je to vlastne jeho variácia. Už mám aj ušitý futrál, len ho ešte treba nechať uschnúť a nafarbiť.

Nožík je v otvorenom stave dlhý 22,5 cm, z čoho čepeľ meria 9,5 cm. Čepeľ je vykutá z 19312ky a z kotúčového listu z cirgule. Na rúčke je moje obľúbené drevo - jaseňový nádor z brehu Sudoměřického potoka.

Vďaka za prezretie.

lomeloth1maly.png.jpg
lomeloth2maly.png.jpg
lomeloth3maly.png.jpg

Posláno:

Štamgast
Připojený: 10/5/2010
Lokace: Žatec
Ahoj Jakube!
Tak ten březovej se ti teda opravdu povedlOk Ještě mu vpálit nějakou kérku, dodělat zahnutý pouzdro z paroží a bude to dokonalý. Jdi do tohoWink
Suomi Finland Perkele!
Posláno:

Pokročilý
Ondra P. napsal:
Ahoj Jakube!
Tak ten březovej se ti teda opravdu povedlOk Ještě mu vpálit nějakou kérku, dodělat zahnutý pouzdro z paroží a bude to dokonalý. Jdi do tohoWink

Ondro díky! Ono ten nožík už má futrál hotový, robil som naň klasický škandinávsky s drevenou vložkou, ale nestihol som ho nafotiť, nakoľko sa predal v Prahe.

Mám tam ale špalík finskej brezy, ktorý som dostal na Vianoce, tak z nej by som rád vystrúhal nejakého laponca, no na tie kérky si netrúfam, aj keď tvoje nože sú riadnou motiváciou Ok .
Uživatelé v tomto tématu
Egon, Guest

Přechod na fórum