ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Brusky TORMEK Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/25/2013
Lokace: Považská Bystrica
petrpacka napsal:
Děkuji za odpověď o pískovci. Mam kámen od pana Jaroslava Sucháčeka ze Lhoty u Vsetína. Je to přírodní kámen. Původně jsem chtěl pískovec právě kolem 600, ale tento je vhodný spíše na doleštění. Mám tam moc velký rozdíl mezi zrnitosti, tak na tom musím zapracovat.Laugh

Ten kameň ti pán Sucháček vyrobil? Mohol by si mi poslať kontakt? Ďakujem
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/14/2015
Lokace: Czech Republic
Omlouvám se je to pan Sucháček http://valassky.denik.cz/galerie/jaroslav-suchacek-vyrabi-tradicni-kamenne-brousky.html?mm=5300651 . Jezdím do Lhoty, tak jsem se u něho zastavil. Měl hotové tři kameny, ale žádný rozměrů Tormeka. Vzal jsem 235 x 45 mm . Prosil jsem o výrobu 250 x 50 mm, ale není to možné z důvodu nedostatku kamene. Majitelé pozemků si nepřejí těžbu. Původně jsem chtěl břidlici, ale situace je ještě horší.
Posláno:
Začátečník
Bohužel jsem si nevzal telefon, ale mám doma pískovcový kámen a chci se za p. Sucháčkem zastavit jestli mi ho neopracuje. Jestli dá kontakt tak zveřejním. Ten kámen co jsem koupil je moc pěkně opracovaný. Poradil jak soustružit kámen, ale nechci zašpinit soustruh pískem.
Posláno:
Začátečník
Surg co je na té vložce špatně?
Posláno:

Štamgast
Připojený: 2/9/2002
Napsal jsem snad, že je něco špatně? Pro toho, kdo má přístup k soustruhu, je to ideální, ale jak píšu "pro ostatní, co nemůžou nebo neumí soustružit", to jde i jinak a docela jednoduše...
Posláno:
Začátečník
Joo velká omluva. Já to poprvé nedal.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/15/2015
Všechny zdravím , nevím jestli nekecnu nějakou hloupost , ale vím o opuštěném dole na černou břidlici . Dříve se z tohoto kamene štípala střešní krytina. Netuším jestli by tento kámen byl vhodný pro výrobu brusného kotouče . Dnes už to nestihnu ale zítra vyfotím a pošlu mám doma pár menších kousků chtěl jsem z toho dělat desku stolku.
Posláno:
Začátečník
Připojený: 1/15/2015
A ještě dotaz. Kámen ze kterého pán v Rožnově vyrábí brousky je Opuka? Pokud ano je měkčí a jemněji zrnitý než pískovec to mne znova přivádí k otázce zda je tvrdost kamene možné ovlivnit napuštěním nějakým přípravkem?
Na Valašsku mám rodinu a možná by se mi podařilo pár kousků sehnat .Happy
Posláno:
Začátečník
Ten kámen co mám od p.Sucháčka je tvrdý. Mám i brousek a ten je o něco měkčí. U té břidlice mi ukázal vady pro které nelze zhotovit tak velký kotouč. Musí být tmavá jakostní.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/26/2013
Blíží se konec ledna. Do tohoto data přijímám ještě objednávky na zhotovení brusného prstence pro Tormek T7 viz výše (250x50x150, zrnitost 17 mikronu). V únoru zasílám objednávku na zhotovení. Doba výroby 9 týdnů. Pokud má ještě někdo zájem zašlete mě závaznou objednávku na vacek.zd@seznam.cz.
Vaaca
Posláno:

Pokročilý
Připojený: 8/2/2008
Lokace: Plzeň
Nemáte někdo zkušenosti s broušením skalpelů na tormeku? Teoreticky by to jít mělo ne? Nikdy jsem běžný skalpel bez výměny čepelek nedržel, tak nevím, jestli by šel nějak upnout. Díky
Posláno:
Začátečník
Prosím prosím, jak se orovnává SB kotouč oproti SG. Moc děkuji.
Posláno:

Štamgast
Pietro napsal:
Nemáte někdo zkušenosti s broušením skalpelů na tormeku? Teoreticky by to jít mělo ne? Nikdy jsem běžný skalpel bez výměny čepelek nedržel, tak nevím, jestli by šel nějak upnout. Díky

Skalpel-e sa dajú brúsiť bez problémov, no nie všetky druhy. Upínal som za rukoväť.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:

Štamgast
petrpacka napsal:
Prosím prosím, jak se orovnává SB kotouč oproti SG. Moc děkuji.

Orovnávanie SB a SG je rovnaké.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/4/2014
Lokace: Slovakia
Ahojte.Neskusal ste niekto upravovat zrnitost kotuca inym kamenom ako 650?
Posláno:

Štamgast
mato11 napsal:
Ahojte.Neskusal ste niekto upravovat zrnitost kotuca inym kamenom ako 650?

Diamant LIDL alebo DMT Ok
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
Posláno:
Začátečník
Připojený: 11/4/2014
Lokace: Slovakia
Ahoj Pavol.Ak sa da tak nam trocha popis skusenosti s upravou zrnitosti inymi kamenmi.myslim ci ma vobec zmysel sa tym zaoberat?atd.Vďaka.Ahoj
Posláno:
Štamgast
Připojený: 7/10/2012
Lokace: Zlonice
mato11 pokud vezmeš brusný kámen který má z výroby nějakou velikost zrna tak ho sice můžeš tvrdším materiálem orovnat a bude chvíli brousit jemněji než je jeho zrnitost, ale to jen do té doby než se používáním ty orovnaná (vlastně obroušená, otupená) zrna optřebují a oddělí a obnaží se další která zas mají velikost jakou ti udává výrobce. Pro někoho kdo kotouč používá nemá takovéhle zjemnění dlouhodobě smysl. Nehledej v tom žádnou větší vědu.
Pište mi prosím raději email než PM.
Posláno:

Pozorovatel
Připojený: 11/26/2013
Meiming napsal:
mato11 pokud vezmeš brusný kámen který má z výroby nějakou velikost zrna tak ho sice můžeš tvrdším materiálem orovnat a bude chvíli brousit jemněji než je jeho zrnitost, ale to jen do té doby než se používáním ty orovnaná (vlastně obroušená, otupená) zrna optřebují a oddělí a obnaží se další která zas mají velikost jakou ti udává výrobce. Pro někoho kdo kotouč používá nemá takovéhle zjemnění dlouhodobě smysl. Nehledej v tom žádnou větší vědu.

Je to přesně tak, jak píše meining. Je to jen úprava na chvilku.
Vaaca
Posláno:

Štamgast
Je to tak ako píšete. Preto som si zaobstaral kotúče grit 220, 600, 1000, 4000, cca 6000 - Rozsutec
Najviac opotrebovaný a najviac používaný je Naniwa Superstone 1000. momentálne má priemer 240mm. Bez tohoto kameňa by sa mi ťažko a dlho brúsilo. Ak by som bol nútený mať len 3 kotúče boli by to: SG250 (alebo diamant 220), Naniwa Superstone 1000 a Rozsutec.
PRAJEM PEKNÝ DEŇ
pod vypis 1/3
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum