ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Babočka-Štěpán Bače Možnosti
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Zdravím,
dnes jsem dodělal tento kuchyňský stojánek pro Tuláka od Martina Žáti. Je vyrobený z bilingy. Tuláka používám nejvíce právě v kuchyni a když se mi tam tak válel na lince, nevypadalo to moc hezky, udělal jsem mu tedy stojánek. Na jedné straně stojánku jsem mikropájkou vypálil nápis Tulák a na druhé jsem se pokusil o Martinovo logo. Dřevo z africké dřeviny bilinga je zbarvené do oranžové barvy. Já jsem to dřevo dostal jako dárek k jiným hranolům a moc se mi nelíbí(resp. nemám pro něj využití), proto jsem ho obětoval na experimenty jako je právě tento. Zvolil jsem povrchovou úpravu namořením a částečným opálením(ta oranžová barva se k noži vůbec nehodila). Konečný stojánek jsem přetřel lněným olejem a vyleštil směsí vosků. Drážku jsem udělal na řezačce dlaždiček s pilovým kotoučem na dřevo. Vše je slepeno českým Herkulesem.

Martin mi Tuláka prodal na Pražské výstavě a od té doby jsem po žádném jiném noži nesáhl. Je to můj věrný společník pro všechny příležitosti. Toho nože si vážím nade vše svaté. Martin moc nožíků za svoje působení neprodal, proto jsem o to rád, že ho můžu vlastnit právě já. Zde je odkaz na jeho video o tomto nožíku: https://www.youtube.com/watch?v=dqtu9NK9PVA&list=PLCiWdCoyjSwQ0Yxu2bDIJ8EMkDag2F1xf&index=19


Babočka vložil tyto přílohy:
DSCN5792.JPG.jpg
DSCN5791.jpg.jpg
DSCN5793.jpg.jpg


Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Zdravím, dnes jsem dodělal další nožík do "Tolkien série": č.10-Sauron. Co se týče k odůvodnění jména Sauron: Byl hlavní zápornou postavou v Tolkienově středozemské bibliografii. Označován jako Černokněžník či Nekromant. Samotné slovo Sauron by podle dostupných informací mělo znamenat odporný, zkažený či mizerný. Překládá se pak jako nenáviděný. Sauron byl temným pánem Mordoru a Pánem prstenu… Pána prstenů jsem ale nečetl(pouze Hobita), ne za všechny informace se tedy plně můžu zaručit.
Nožík je má představa, jak by mohl vypadat nějaký nástroj tohoto temného zjeva. Tmavá, surová, ladná elegance… Na ručce je dřevo z volně rostoucí hrušně ze Šumavy, tuším, že se strom někdy nazývá jako „planá hrušeň“(dřevo mi laskavě daroval můj drahý dědeček). Je namořené na černou barvu, jelikož je ale hruška opravdu tvrdé dřevo, moc se mořidlo nevsáklo a výsledek je připomínající vínově-rudou barvu. Moc se mi líbí kresba na dřevě. Akrylát má prodejní označení Red in Black. Tvar ručky je vajíčkovitý, inspirován Yakutskými ručkami. Na ručce jsem totiž nechtěl dělat nějaké záštity, rádiusy či podobné nerovnosti, to by mi ke stylu postavy vůbec nesedělo. Musím ještě zmínit ten vajíčkovitý tvar a poklonit se těm, kteří ho dělají ručně bez pásových brusek. Já osobně jsem to udělal taky ručně a byla to PĚKNÁ patlačka, výsledek(tvar ručky) si myslím že je v celku povedený.
Čepelka je od mého oblíbeného výrobce Polar. Čepele od firmy značky Polar(na rozdíl třeba od Lauri)jsou za nízkou cenu velice dobře zpracovány a naostřeny jsou taky dokonale, výbrusy jsou pro můj údiv vždy precizně zpracované bez chybky a nerovnosti. Z těch čepelí je jednoduše řečeno radost vyrábět nožíky a zároveň se za ty čepele nestydím, vím prostě, že nezklamou a i náročný uživatel bude spokojen.
Všem Vám přeji dobrou náladu a hezký den.


Babočka vložil tyto přílohy:
_20200420_085650.JPG.jpg
DSC_0692.JPG.jpg
DSC_0693.JPG.jpg
DSC_0691.JPG.jpg
DSC_0705.JPG.jpg


Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 7/16/2016
Příspěvky: 46
Ahoj, nožík se mi velice líbí. Co mě donutilo přihlásit, je zmínka, že si nečetl Pána prstenů. Pokud chce člověk pochopit Středozemi, je nejlepší si přečíst SilmarillionWink . Mám jej přečtený dvakrát, po třetí zatím napůl a pokaždé objevím něco nového, co mě zaujme a překvapí. Prostě Tolkien...
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/26/2008
Příspěvky: 1,635
Štěpáne, palec hore! Ok Je moc pěknej! Applause Hodně zdaru do další práce!

Zdenek
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2015
Příspěvky: 678
Nůž super, s touhle čepelkou hned sedí do mojí představy středozmně líp. Ale k Sauronovi mi prostě nesedí...Laugh (zas kritizující plkanec vod tolkienisty...Laugh Laugh Laugh Laugh Laugh )

Ale jsem zvědav, co se chystá a nesedne mi příště...Laugh

PS: Samozřejmě chválím, jen jsem na tu Středozem až moc ujetej...a příliš o tom uvažuju.
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
P.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/11/2005
Příspěvky: 5,868
Babočka napsal:
Pána prstenů jsem ale nečetl(pouze Hobita), ne za všechny informace se tedy plně můžu zaručit.
Shocked

Nečetl, tedy ty podrobné informace, kterými nás tady zahrnuješ jsou jen posbírané z netu? Vygůglené?Confused Bez toho, že by jsi byť jednou Trilogii přečetl...Confused

K Tolkienovi jsem se dostal když byl český překlad trilogie poprvé vydán v letech 1990 - 1992 (předtím text koloval jako "samizdat", ale o tom jsem nevěděl). Od té doby se ke knihám stále vracím, otevřu je minimálně jednou, dvakrát ročně už jen třeba proto, abych si znovu přečetl nejoblíbenější pasáže.

Nože jsou pěkné (nic podobného vyrobit nedokáži), ale k Tolkienovi mi nesedí a přijde mi jako velký přešlap pustit se do série kudel, které mají evokovat příběh, o kterém v podstatě nic nevíš a neproseděl jsi v tichém zaujetí hodiny a hodiny nad stránkami knih (filmové zpracování nepočítám).

Asi též patřím k "tolkienistům", ale na druhou stranu se domnívám, že než se člověk do něčeho pustí, měl by o tom něco vědět...

Opět, nemyslím tím vlastní nožeOk , ale téma celkově.
Posláno:
Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/7/2013
Příspěvky: 3,537
Kudla pěkná, líbí se mi, že máš troufalost pustit se do tématu o kterém moc nevíš a líbí se mi, že to přiznášOk
Jestli jednou téma prostuduješ určitě budeš vidět jak velká troufalost to byla a budeš mít zkušenost a to je to nejcennější Ok
Ať se daří í nadále Ok Jarda
Proti zrození a smrti nemáš léku v mezidobí zachovej radost. (Santayana)
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Zdravím,
dnes nabízím k nahlédnutí mnou dlouho očekávaný nožík- č.11 Stammel.
Víte, já si vždycky můj nožík rád okořením nějakým tím dobrým příběhem. A nijak jinak tomu nebude ani dnes. Tak čtěte.

„Někdy v 1. polovině 19. století v Janově nad Nisou působil pytlák s jménem Augustin Zenkner. Lidé mu přezdívali "Stammel". Byl znám svojí posedlostí lovu zvěře v panských lesích. Byl to člověk statný a neobyčejně silný. S puškou uměl zacházet jako nikdo jiný v kraji. Byl to nekompromisní člověk, který nikdy nepochyboval o tom, co dělá a jak to dělá, vše měl dokonale promyšleno a proto to nebyl jen tak obyčejný pytlák. Stammel byl čím dál žádanější mezi bohatšími občany(zvěřina byla velmi žádané maso) a s rostoucí poptávkou musel také více riskovat. Měl však rodinu a moc dobře si uvědomoval, že několik revírníků na něj mají už "spadeno". Rozhodl se tedy odcestovat do tehdy "Nového světa"-do Ameriky. Ještě před odjezdem si chce však Stammel naposledy zalovit v krásných lesích Jizerských hor. Chtěl skolit jelena na svou rozlučovací hostinu. Dne 6. října roku 1863 se vydá Stammel na lov a prásk, skolí na svahu řeky Nisy jelena. Nedaleko se však nachází revírník Anton Mieth a myslivec Franz Neuwinger, ti ihned běží k místu, odkud slyšeli výstřel. Stammel však podvědomě vycítí nebezpečí a revírníka střelí do stehna. Neuwinger však opětuje vystřel, zdá se že bez úspěchu, a ihned odtáhne krvácejícího revírníka za strom. Stammel uniká z místa činu. Po dvou dnech se vydávají Stammela hledat. Asi po 15 minutách chůze od místa činu je Stammel nalezen-mrtev. Na hlavě má falešný plnovous s koňských žíní, pod hlavou má polštář z mechu, který si stačil z posledních sil natrhat. Na sobě ještě má vestu ze světlešedého cvilinku, vysloužileckou čepici omotanou červeným šátkem a vysoké boty z červené juchty.“

Tak jsem vám stručně shrnul tento příběh Stammela. Tento nůž je taková pocta příběhu a lidem té doby. Ti předci si zaslouží abychom si je připomínaly a to s co největší úctou a pokorou.
Čepelka je od Heřmánka, za což bych mu chtěl touto cestou poděkovat. Ručka je nádor dubu, kůže a dančí paroh. A věřte nebo ne, to dřevo je taky tak trochu získané "pytláckou metodou", jednoduše: obří oblouková pila, do lesa- potichu, porazit strom, naporcovat a tiše se vrátit zadními vrátky domů. A paroh je vlastně taky sebraný ilegálně, hotový pytlácký nůž, nemyslíte?
Mějte se všichni hezky.


Babočka vložil tyto přílohy:
DSC_0719.jpg.jpg
DSC_0718.jpg.jpg
DSC_0712.JPG.jpg
DSC_0716.JPG.jpg


Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2015
Příspěvky: 678
No, tak na tomhle už je rukojeť s čepelí sladěná dobře, je vidět, že se zlepšuješ... a rychle.Ok

PS: A vidím typické ruce začínajícího nožíře, spousta řezanců a žádné mozoly...za chvíli se to obrátíLaugh

PPS: A chválím za najití dobrého příběhu, tady to hezky sedí...
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Musím Tě, Honzo, chytnout za slovo. Já nejsem nožíř, když už bych se chtěl zařadit do řemesla, byl by jsem ručkař. To je pro mne velice jemné a precizní řemesloWink , kdepak bych potom příšel k těm mozolům? Při zpracování dřeva získaného "pytláckou metodou"??Laugh LaughmrGreen Jojo, potom jsem je měl, na rukách mám po práci potom kůži, jako jí měl drak ŠmakLaugh , přesto jsem schopen rozřezat, rozbodat a rozsekat si půlku ruky. No,beru to tak, že každý nůž mi dá polibek na rozloučenou.
Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2015
Příspěvky: 678
Neboj, nemyslel jsem mozoly ekvivalentní k protiprořezovým rukavicím...Laugh Laugh Laugh Myslel jsem vzrůstající praxi při zacházení s ostrými věcmi...(méně pořezání).Laugh

Omlouvám se za OT
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Zdravím,
dnes nabízím k nahlédnutí nůž č.11 Permoník. Postavený je na uhlíkové čepelce Polar whittler 80mm. Ručka se skládá s mírně patinované mosazi(pro matný vzhled), černého fíbru, březových podložek a mořeného dubového nádoru. Dub a kůra jsou opět mnou vytěžené materiály z krás šumavské přírody. Kolem Srní je bříz opravdu dost(jsou schované, ale jsou tam) a já kůru vyzískával zrovna, když byl orkán jménem Sabine. Tudíž starých bříz v celku dosti popadalo a já jsem příležitosti využil.
Nožíku jsem dal jméno Permoník, jak pro jeho velikost, tak pro jeho vzhled. Je to má představa nožíku pro Permoníka, který zmiňuji v krátkém popisu níže.

„Šumavský Permoník je skřítek, který pobývá v šumavských hornických štolách. Někdo si myslí, že pracuje, nikoli, jen se valí a dělá si to, co se mu zlíbí. Není to žádný bubák, s horníky je to dobrý přítel a zjevuje si jim jako dobré znamení do budoucna. Má velký černý plnovous a na hlavě filcový klobouk v tmavě modré barvě. Kabátek má též v tmavě modré barvě se třemi zlatými knoflíky, které mu zářivě svítí na cestu štolami. Na opasku má kožený měšec a v měšci kamínky zlata. Na krku mu visí malý nožík, který mu daroval král všech šumavských Permoníků. Někdy si jím nakrájí jablíčko či hruštičku, to mu k snědku stačí. Je to zdatný řezbář a vyřezává si různé figurky. Nožík má každý správný šumavský permoník od jakživa. Permoníci nestárnou, neumírají, jen se toulají šumavskou přírodou a vesele si pískají pro radost...“


Babočka vložil tyto přílohy:
DSC_0723.JPG.jpg
DSC_0725.JPG.jpg
DSC_0726.JPG.jpg
DSC_0727.JPG.jpg


Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/3/2015
Příspěvky: 678
No, tady už je tvarové sladění dokonalé...Nejrychlejší progres na fóruOk

A příběh, naprosto super, takově počtení je tu akorát u tebe a Hejkala...
,,Všeliké kvaltování pro hovada jest"...J. A. Komenský; Nechceš-li vyrobit svůj 20. nůž, nevyráběj ten 1.!
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/23/2019
Příspěvky: 15
Když jsem si prohlédl nožík od tebe č.10 Sauron který byl v reálu ještě hezčí než na fotu, tak jako hrdý majitel jsem si řekl jestli pak má tento nožíř na Knifu v galerii své vlákno. A ejhle nejen že má, ale je to mladý hoch, který má jako budoucí nožíř v sobě velký potenciál. Protože je mezi námi víc jak 50 let věkový rozdíl, tak jsem si dovolil ti tykat a pro příští budoucí komunikaci budu rád když mi budeš také ty tykat. Do další tvé tvorby ti přeji jen samé ostré a pěkné nože.
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Snad se sluší za takovéto hezká slova poděkovat. Díky Milane.
Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 2/23/2019
Příspěvky: 15
Babočka napsal:
Snad se sluší za takovéto hezká slova poděkovat. Díky Milane.

Není zač. Líbí se mi ještě tvé příběhy ke každému nožíku. je to tvá představa a fantazie a nedej se otrávit hnidipichy kteří tě opravují jestli se ten tvůj příběh se hodí k noži nebo ne. Je to tvá fantazie jak to vidíš ty a je to pro nás nožomily milé když každý nůž má v představách tvůrce nože nějaký příběh. Je vidět že je dělán srdcem. Prozradím ti mé tajemství všechny mé nože od nožířů musí mít jméno a tím dostanou i duši, které už nikdy neprodám, a když mají ještě třeba vymyšlený příběh tak přestanoui být jen nějakým železem ale a stanou se z nich i kamarádi.
Posláno:
Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 4/12/2018
Příspěvky: 348
Stammel je doma tak jsem ho hned vzal na naší pytlackou stezku 😄 moc děkuji


Pepikpohan vložil tyto přílohy:
IMG_20200506_144452.jpg.jpg

Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Děkuji uctivě za fotku.

Zdravím,
dnes nabízím k nahlédnutí nožík na zakázku-č.14 d’Este. Čepelka je Brisa 100mm walker, což je z anglického překladu chodec. Ručka je z afrického dřeva ovangol, podložek kůže a dančího parohu. Jedná se o dárek myslivci, k významnému životnímu jubileu, takže nůž koncipován jako luxusní.

František Ferdinand d’Este byl neobyčejný muž. Vzhledem k tomu, že se jednalo o člověka s habsburskou krví, byl to vášnivý lovec. Velice známá je jeho cesta kolem světa. Já jsem se spíše zaměřil na jeho působením v Africe, odkud si odvezl nemálo trofejí. Jistě, ten chlapík byl přímo blázen. Jednalo se o neobyčejného střelce, na dvoře indického mahárádži sestřeloval mince hozené do vzduchu. Tím si získal pověst "zázračného střelce". V Africe lovil téměř vše, co se mu dostalo "na ránu". Určitě budete znát jeho exempláře na zámku Konopiště. Za svůj život zabil více jak 270 000 zvířat. No a co by to bylo za lovce, kdyby neměl nějaký ten pěkný nůž.
„Jeho cesta v západní Africe byla nejen o zvěři. Narazil zde i na dřevo nevšední krásy, to dřevo patřilo stromu zvanému Guibourtia ehie. To dřevo Františka natolik omámilo svou krásou, že nechal strom porazit a odvést do své domoviny-do Českých zemí. Dřevo odvezl k českým mistrům a nechal si z něj udělat nožík, který by mu záviděla celá středoevropská šlechta, dokonce i sám rakousko-uherský císař. K noži přidal paroh z daňka, kterého ulovil jako prvního ve svém životě a kůži daroval ze své řemenice, kterou měl na své nejoblíbenější pušce. Hotový nůž nosil na slavnosti, lovy, přehlídky a všude se jím pyšně chlubil. Zpracoval s ním mnoho jelenů, koroptví, divokých prasat a daňků. Byly kamarádi až do smrti d’Este-ho 28. června 1914 v hlavním městě Bosny a Hercegoviny-Sarajevu. O tom co následovalo, už radši ani nemluvě…"


Babočka vložil tyto přílohy:
DSC_0734.JPG.jpg
DSC_0748.JPG.jpg
DSC_0743.JPG.jpg
DSC_0741.JPG.jpg


Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
P.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/11/2005
Příspěvky: 5,868
Nebyl by, prosím, obrázek či snad dokonce foto toho zmiňovaného "původního" nože Františka Ferdinanda d’Este? A kde skončil? Nebo je to jen pábitelský, vybájený příběh...?Wink
Posláno:

Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 2/13/2020
Příspěvky: 122
Tam, kde začínají uvozovky, je něco pravda, něco výmysl, zkrátka to, co se mi honí v hlavě a zapadá mi k noži. Protože já nevybírám nůž k příběhu, nýbrž příběh k nožiWink. Tož tak.
Veškeré otázky mile rád zodpovím. Dotazy prosím posílejte přes tlačítko "e-mail"
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris
pendik escort
ankara escort
antalya escort bayan
antalya escort
gaziantep escort gaziantep escort
beylikduzu escort lara escort istanbul eskort bayan maltepe escort pendik escort
erzurum escort
sikis
porno
sincan escort
istanbul escort maltepe escort
replica watches
sexy xhamster anal video sexy sexy video