ZAREGISTROVAT   |  PŘIHLÁSIT   |
PROHLEDAT
Fórum
Výstava nožů Brno 7. 5. 2016 Možnosti
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Příspěvky: 2,642
No trošku to sklouzlo k plkům jak na vlákně o cenotvorbě...Confused

Myslím, že každý dělá co umí a jak umí a když se to dělá naplno, tak to výsledky má viz třeba Příbram (ať tu furt neadorujeme Petra...mrGreen ).

Celé je to hlavně v tom, jestli to chceš dělat a stojí Ti to za to. Prachy nemá smysl zrovna tady řešit, to si každý spočítá sám za sebe.


Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Začátečník
Skupiny: Člen
Připojený: 9/29/2008
Příspěvky: 13
Petr Dohnal napsal:
Kmete nedělej ze mě vola Happy
Vím, že v takovémto rozsahu to u nás udělat nelze, jen jsem popsal vizi, myšlenku, to co se mě na výstavách v Thiers líbilo.
Nejlépe nějakou ze stávajících nějak přetransformovat, nejblíže k tomu modelu má Příbram, ale taky vím, že najít pěkné velké prostory je pořádný zádrhel. Krásný to bejvalo v sokolovně, venkovní prostory obehnané plotem ...ale asi už malý.
A další výstavy pořádat je kravina, jak píše Wizard, naprostý souhlas.
Ale nepočítej, že najdeš někde všechny nožíře, prostě se to některým nebude hodit, nebo jak se stává nám, nemáme s čím moc jet, ale to už je pořád dokola.

Nevnímejte to ode mne jako kritiku, hádat se nechci, jen se konečně o něčem diskutuje a pokud by to vedlo k nějakým pozitivním změnám, jen dobře.


Petře, ani já se nechci hádat a už vůbec z tebe nechci dělat vola. Jen to, jak jsi to podal se trochu dotklo mého ega. No a tak zareagoval. V Thier jsem byl Tak před 20 lety a už tehdy to byla dle mého soudu super výstava po všech stránkách. No a už v té době sem měl vizi i myšlenku jako Ty. Měl jsem i takovou vizi udělat jednu velkou výstavu v Čechách a druhou na Moravě a nejlépe je střídat ob rok. Měl jsem takovou vizi, že se tohoto úkolu zhostí Asociace nožířů. Vize se rozplynula i za pomoci nožířů. Thier to nepořádá jedinec s pár kamarády. Stůl tam stojí jak jsi psal 450 Euro, tady ani ne tisícovku. No a tak by se dalo pokračovat dál.
Rád bych se dožil toho toho, že naše vize budou naplněny.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/9/2006
Příspěvky: 1,604
Díky všem za názory. Některé jsou k věci, některé dost mimo mísu. Jestli si někdo (P.D.) myslí, že jde na výstavě v Čechách vydělat, mám pro něj otázku: byl by ochotný dát za stůl 5000? Za tuto cifru je jistě možné poskytnout skvělý servis, katalog, reklamu v rádiích, skvělý výstavní prostor, neustálou masáž na sociálních sítích. Ale pozor, pořád ještě nejsme v levelu "vyděláme na tom". Bohužel je tahle představa asi tak mimo, jako účast Joe Cockera na festivalu Bílovická křižovatka. Výstavy u nás jsou v sestupné spirále, slyším to ode všech pořadatelů. Po roce 2008 výrazně klesly na akcích prodeje, což spoustu nožířů odradilo od účasti, tím pádem přijde míň návštěvníků, a v důsledku toho další rok zase míň nožířů atd. My jsme jako pořadatelé nebyli nikdy motivovaní ziskem, ale radostí ze super povedené akce a veškeré utržené peníze jsme schovávali do dalšího roku. Bohužel těch peněz bylo čím dál míň a jasně daný nezájem ze strany vystavujích taky moc nemotivoval. Takže po krátké poradě jsme se rozhodli, že letošní ročník byl poslední. Strašně moc děkujeme všem, kdo s náma zůstali do konce, všem vystavujícím i návštěvníkům. Doufáme, že se budeme potkávat na jiných akcích ve stejné pohodě, jaká bývala po těch pět ročníků v Brně. Rádi bychom podpořili nožířskou sekci Buchlovského kování a to především finančně. Rád bych doufal, že se těžiště Moravského nožířského dění přesune právě tam.
Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/10/2002
Příspěvky: 5,351
Vidím, že jsi Romane nic nepochopil (spíš nechceš) a bereš to jenom jako šlápnutí na kuří oko. Co nadělám ...

Ještě jednou to celé shrnu a tím na to prdím.
Pokud by se našel někdo, kdo pojme "opravdovsky" a jako kšeft, zamyslí se nad zásadními změnami a výstavu vymaká, může to bejt výdělečnej podnik, věřím tomu. Potom za takovou výstavu dám klidně těch zmiňovaných 5000,-. Prostě - něco za něco. Nevím, nejsem organizátor, ale mělo by to začít třeba masáží v televizi, ale ne jako reklama na výstavu, ale propagovat řemeslo nějakým pořadem, nalákat lidi jinak, než plakátem na ulici. Prachatý lidi jezdí autem a na plakáty nečumí ... Medvědi taky naplnili Strahov a nikdo by tomu nevěřil ... Happy
Tím nechci nasrat lidi a kamarády, kteří se na výstavě nezištně podíleli, díky jim, ale takto to fungovat nemůže - jak vidíte sami.
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/27/2010
Příspěvky: 392
Nic proti Dohnalovcom ale mam pocit ze ten kto tu najviac place zarobi na nozoch najviac penazi a myslim ze taku siroku klientelu ziskal prave chodenim na vystavy a samozrejme preciznou pracouOk pride mi to ale ze niekomu stupla "slava"do hlavy..Neutral
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 1/11/2009
Příspěvky: 908
Romane, sebral sem Ti karmu, protože rozhodnutí skončit výstavu, která z pohledu mě jako návštěvníka a i z mnoha pozitivních ohlasů zde na vlákně, měla své místo a význam, není do plusu. Píšeš, že to není o zisku, ale o nadšení, které z Tebe léty zřejmě vyprchalo. To se může stát. Třeba by se tady našel někdo, spíš teda více lidí, kterým bys předal zkušenosti, kontakty… aby nezačínali od nuly a mohlo by se pokračovat. Já se hlásím, že bych pomohl, ale nejsem ten typ tahouna, který by si to vzal celé na triko. Najde se někdo??? Věřím, že snad jo.
Za všechno si můžu sám
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/9/2006
Příspěvky: 1,604
Sežeň půl míče do začátku a jde se do toho Laugh
Ale potom to stolovný bude ještě vyšší, protože investor bude chtít zisk. Možná pak napočítáš deset nožířů, kteří si řeknou, že to risknou a půjdou do toho. Ne, tohle tady fungovat nebude, vycházej z reality a ne ze snů.
Já si to ošahal i s PR agenturou, i s nabídkama spolupráce na všechny možný strany. Málokdo ví, kolik jsme na tom na začátku nechali dřiny. První ročník mě stál dva měsíce tvrdý práce na plnej úvazek, všechno ostatní šlo stranou. Tak mi prosímtě nevysvětluj, jak to děláme všichni blbě. Takhle intenzivně jsou připravovaný výstavy fakt výjimečně, věř mi, mám možnost srovnávat. Motivace to dělat jde dolů, když i přes tak velkej vklad jde akce dolů.


Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/10/2002
Příspěvky: 5,351
Mám tuhle kravinu komentovat? Asi spíš ne ... (To patřilí příspěvku od Grrra)

Romane pořád to beru jako diskuzi, jak by to mohlo fungovat, kdyby ... zůstaňme na téhle rovině, bez osobních invektiv. Možná máš pravdu, co já vím ... zkouším uvažovat veřejně a jak vidno - radost tím příliš nedělám.
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 4/9/2006
Příspěvky: 1,604
Vakovlku, věřím, že to rozhodnutí dost lidí nepotěší a znovu děkuju všem, kteří se zúčastnili. Nadšení nevyprchalo léty, ale spádem dolů. Ono když ti vystavující říkají, že už příště nepřijedou, protože není prodej, vezme ti to logicky vítr z plachet.

Petře, fakt jsme zkoušeli kdeco. Spojení s PR agenturou sice vypadalo slibně, ale posléze nás začínali zatahovat do sítě drobných výměn a najednou jsme zjistili, že to táhnou někam, kam jsme opravdu nechtěli. Zkoušel jsem zapojit Technické muzeum- ani mi neodpověděli. Měsíc na to nás ale žádali o propagaci své akce na našich stránkách. Propagaci jsme zkoušeli kde to šlo, ale bez velké investice a samozřejmě následném očekávání zisku to nepůjde. Každopádně i po zaplacení reklamy na brněnských infokanálech se návštěvnost nezvýšila. Věřím tomu, že kdyby se výstava udělala třeba v Galerii Vaňkovka a reklama se nasypala kde to jde...to pak ale ještě narážíme na úroveň jednání samotných nožířů s návštěvníky; v zahraničí jsem si třeba nevšiml, že by si někdo dovolil při rozhovoru s návštěvníky sedět...
Všechno dobré je k něčemu dobré
Posláno:

Pokročilý
Skupiny: Člen
Připojený: 3/31/2012
Příspěvky: 266
Kto bol na nejakej profi vystave hoci nenozovej napr vo Frankfurte, ale nie ako navstevnik ale ako vystavovatel tak da Romanovi za pravdu. Matematika je jednoducha - velkost trhu, marketing, financne moznosti a prestiz definuju moznosti a urcuju celkovy efekt, ktoreho vysledkom je stav, kedy organizator nie je odkazany na to komu sa raci a komu neraci vystavovat, ale zaujemcovia sa hlasia sami a to s predstihom min 6 mesiacov a poplatok za celkove naklady na expoziciu sa uhradzaju min 3 mesiace pred zaciatkom vystavy. A to nie je rec o 500€, ale nasobkoch tejto sumy radovo 10x. Potom je priestor na spustenie intenzivnej medialnej kampane, lebo ta bezna kampan bezi cely rok okrem webu aj v obornej tlaci resp obeznikoch a pod.
Romano to z pozicie skromnych organizacnych podmienok vystihol uplne presne a premudrele "zvasty" ake to moze/mohlo byt lepsie su len vykrikom z tmy. Najsmutnejsie je ked take komentare prichadzaju od tych, ktori si veeelmi pomohli napr cez knife.cz, ktory je zadarmo a to je fajn..., "tak to ma byt, tak je to spravne"...
Majitelia knife.cz by teda konecne mohli zvazit vyplacanie financnej odmeny ak sa do galerie prida nova fotka vyrobku/noza a organizatori vystav budu vyplacat 5.000,-czk za to ak niekto bude mat zaujem vystavovat Happy svedske stoly, jacuzzi a nahata baba pri kazdom stoliku bude samozrejmost.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 5/10/2002
Příspěvky: 5,351
Ale já ti Romane věřím, že jste udělali, co jste mohli a nejlíp jak jste mysleli, ale jak vidíš, nefungujete to a končíte.
Já taky nevím, jak to provést, aby to fungovalo a tak se snažím se o tom tady bavit - sám jsi lidi vyzval k diskuzi.

Jakmile ale napíšu cokoliv, co se jen trochu nelíbí, najdou se okamžitě tací, co napíší hovno, ale jen karmují do mínusu, protože mají pocit, že ten namyšlenej Dohnal zase něco kritizuje... takto dopadají často diskuze na Knifu.

No - je o výstavu míň, co se dá dělat, ať se ti ale jinak daří, ahoj.
pro více info a dostupnosti našich nožů mrkněte na naše stránky, díky
dohnalknives.com
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/22/2005
Příspěvky: 7,534
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsme malej rybník a na víc skrze individualismus každého z nás je nastavena nejednota v každém projektu Happy Clověk od toho nesmí čekat nic než jenom trable Laugh Tak to prostě je a z toho je třeba vycházet. Ani sponzor (když se sežene) nezlepší návštěvnost. Pokud tedy nezaplatí letenky nožířům ze zahraničí kteří můžou odstartovat zajímavou akci. Lidi pak nebudou koukat na to co už na stolech viděli na jaře,na podzim,v zimě,v létě, na konci léta na x místech naší drahé vlasti a jejich zájem by mohl podle toho vypadat. Tohle jsme si prošli s Knifestem který se v současnosti formuje sám. Výstava je doprovodný program a zbytek je dle potřeb a přání lidí kteří si ho jako akci oblíbili a sami se do jeho připravy zapojují svojí iniciativou, sponzorskými penězi nebo věcnými dary. Ambiciozní plány na nožířský Woodstock se usadil v realitě drobného vylepšování programu či rozšiřování technického parku v rámci sil a možností. Vše se podřizuje už jen pohodovému víkendu a duševnímu odpočinku lidí se stejnými koníčky a zájmy, s možností výměny informací či získání nových zkušeností. Na začátek jsem dostal dobrou radu od Pavla Formánka který mi vyprávěl o strastech a začátcích Příbramské výstavy: "Musíš vytrvat!" Happy Byla by škoda skončit po prvním "neúspěchu".......
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Příspěvky: 2,642
Myslím, že je asi dost těžké si takhle veřejně přiznat porážku a říct, že tahle loď dál nepopluje... Každopádně díky za ten čas a snahu a taky za upřímnost.

Vzhledem k tomu, že jsem víc jak deset let pracoval v zázemí jiných akcí pro lidi, tak mám docela přesnou představu co pořádání velké výstavy vyžaduje a opravdu to jednoduché není. Vytvořit tradici, kult a k tomu veliký fanklub trvá roky dřiny s pořád nejistým výsledkem. Asi to ani nemůže stát na jednom člověku i když to asi chce osobnost a tahouna. A ani na tom, kdo by to měl být se nožířská a nožofilská obec ne a ne shodnout...


Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 4/5/2016
Příspěvky: 85
Zdravíme všechny.
My věříme, že je možné udělat výstavu zajímavější pro vystavující i pro návštěvníky. Je sice nutné investovat nemalé peníze do propagace, ale když je k dispozici takto velká plocha, jsou možnosti rozsáhlé a doprovodný program přivede nemalé množství návštěvníků. Kdo prozatím váhá se naší akce zúčastnit je větší množství nožířů..., ačkoliv ceny jsou velice lidové. Víme, že náklady pro vystavujících musí být minimalizovány, aby byla účast rentabilní. Jinými slovy, vážení nožíři nebojte se zúčastnit nové akce, věřte, že máme důvod akci opakovat a udržet další ročníky, nebož na Vysočině uprostřed republiky taková zajímavá akce velice chyběla. V Brně nám tvrdili, že se jim prodávalo dobře, tady čteme opak... přijeďte si zkusit prodej na výstavu, kde do propagace byla vložena nemalá částka a místo konání má velkou tradici setkávání umělců i rukodělných řemeslníků.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 10/22/2005
Příspěvky: 7,534
Výstavy nejsou o prodávání ale o vystavování Wink Představa že jsme trhovci je mylná...
Už nebudu nic dokazovat ani srovnávat: mým úkolem je tvořit.....
- William Blake
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 2/27/2009
Příspěvky: 2,581
Petr Dohnal napsal:

...........................1,-............. tak se snažím se o tom tady bavit - sám jsi lidi vyzval k diskuzi.

..2,-.......Jakmile ale napíšu cokoliv, co se jen trochu nelíbí, najdou se okamžitě tací, co napíší hovno, ale jen karmují do mínusu, protože mají pocit, že ten namyšlenej Dohnal zase něco kritizuje... takto dopadají často diskuze na Knifu. .........................................

Som tu na knife uz nejaky ten piatok a je jedna pavda ze to je tu co sa tyka miestnej atmosfery rok od roka horsie a mam pocit ze sa caka iba na zadrapku Kam sa stratila ta ochota pomoct poradit......... Niekoho doje..t to je jedna dve. Velmi vela prispevkou je tu Sad co tu nebyvalo .Ako pise Petr "takto dopadají často diskuze na Knifu. Nemyslim si ze to PD myslel zle (nezastavam sa ho je mi to jedno).....Tolko k "2'"
A k "1".... Jedno z alternativnych rieseni kam posunut a vylepsit nieco co funguje sice nie celkom dobre ale funguje (5 rokov) je urcite verejna a siroka diskusia (nie osocovanie a plky) ,vyskytne sa vela nazorov na tu istu vec (riesenie ) ako v konstrukcii nozou . a mozno by boli aj dobre a prospesne napady. Kolko veci sa tu riesilo spolocne ten to ten to ten zas ono...a bola s toho vec-napad ktory funguje dodnes.
Romano osobne sa nepozname ,vystavovat nechodim (nejako nie som na "to"ale bola by to skoda len tak to pustit Ale mozna ze inej cesty nie pod poklicku nevidim , ....mozna by PLODNA diskusia vselico poodhalila.
Drzim palce Milan
>>>> Nez som to dopisal tak "maneska" ( asi aj s roseckym ) tomu data korunu asi "ze stolete oceli"Laugh
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 3/12/2010
Příspěvky: 784
Tyy jo tu se dějí věci teda. Brněnská výstava byla super. Jedná z mála na kterou rád jedu i když se třeba neprodá, protože rád potkám zase spoustu kamarádů a pokecám s lidmi. To, že končí je škoda. Nicméně je jasné že je to nevděčná činnost takovou věc pořádat. Půlka lidí to pomluví druhá je nespokojená. Taková česká klasika. Třebas se to Romanovi rozleží a bude zase. A jestli bude rád zase přijedu.

Jinak máneska jak se dneska mezi mladýma říká ,,tos zabil" fakt mazec.
Pijem dokud nepadnem a když padnem pijem v leže
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen , Moderátor
Připojený: 6/19/2007
Příspěvky: 2,642
Mám pocit, že tady Románo napsal, že neháže flintu do žita a že další podpora lidí kolem brněnské výstavy bude směřovat k zavedené akci na Buchlově.
Myslím, že to je ta dobrá část zprávy, kterou by bylo škoda přehlídnout, protože Buchlovské kování je přesně ten typ akce, kde chcete být i kdybyste neprodali nic.
Není to pouť s trdelníky ani jarmark, ale setkání lidí od fochu s výměnou zkušeností mezi kovařinou a nožířinou v krásném prostředí s perfektním servisem...
Nejlepší nůž na světě je ten, který si pro sebe vyrobíš vlastnoručně.
Pište mi prosím pouze na mail.
Posláno:

Štamgast
Skupiny: Člen
Připojený: 12/20/2005
Příspěvky: 2,778
Ahojte,
myslím, že to, co napsal Hejkal, je velká pravda a asi by to mohlo ukončit tuto zajímavou a plodnou diskuzi, která je myslím ale bohužel k ničemu Sad ! Brněnská výstva nebyla jenom Romano a rozhodnutí o nepokračování nebylo ani lehké, ani neuvážené a ani jenom Romanovo! Myslím si, že těch pár peněz, které po zaplacení všech náležitostí zůstanou, bude vhodnou podporou pro Buchlovskou akci !!! Děkuji všem za účast a na Buchlově ahoj ! Štefan
PS. Blbě jsem to napsal Cry Ahoj na Nožích na Vysočině ...už za 14 dní ... Laugh
Posláno:
Pozorovatel
Skupiny: Člen
Připojený: 4/5/2016
Příspěvky: 85
Vážení, nechápu, proč se zde šíří takové mylné informace a pomluvy...Jedná se o akci pouze pro rukodělné nožíře v hlavním sále hotelu, kde bude přístup pouze po zaplacení vstupného = VÝSTAVA. Doprovodný program je v areálu zahrady hotelu = ŽÁDNÁ POUŤ ani trdelníky. Pouze rukodělní výrobci s ukázkami řemesel, dílničkami a prodejem vlastních výrobků. Nechápu váš přístup - všechny zde uvedené negativní výroky kazí smysl uspořádat akci pro Vás a somozřejmě pro širokou veřejnost...Logicky je to Výstava, ale pokud zde píšete, že to není o prodeji, proč si nožíři stěžují, že v Brně neprodali...? Byly vynaloženy nemalé finanční prostředky na reklamní kampaň a tu zde svými výroky naštěstí neovlivníte. Děkujeme rozumným příznivcům, kteří zde za námi stojí, neboť ví o co se jedná a kolik je v tom nadšení, úsilí a práce. Upozorňujeme, že všichni vystavovovatelé musí být předem zaregistrováni, neumožníme vystavovat nepřihlášeným. Již nyní má výstava smysl a není zde o čem dále diskutovat a odpovídat a obhajovat nesmyslné pomluvy. Pro nás je samozřejmě důležitá i pohoda v sále bez škarohlídů a rivality, která zdá se v této komunitě panuje.
Uživatelé v tomto tématu
Guest

Přechod na fórum
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete editovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete vytvořit anketu v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v průzkumech v tomto fóru.

RSS - hlavní fórum : RSS

  
Reklama
Terms Of Use | Privacy Statement | Copyright 2006 by Milan Pokorný | Vaše připomínky pište na support@knife.cz Powered by Progris
pendik escort
ankara escort
antalya escort bayan
antalya escort
gaziantep escort gaziantep escort
beylikduzu escort lara escort istanbul eskort bayan maltepe escort pendik escort
erzurum escort
sikis
porno
sincan escort
istanbul escort maltepe escort
replica watches
sexy xhamster anal video sexy sexy video